وبلاگ عموپورنگ

http://dariush.farziaee.ir
   


فاطمه جویکار وقتی برای مصاحبه آمدند تنها چیزی که در برخورد اول جلب توجه می کرد ساکت بودن بیش از اندازه امیرمحمد و برخورد آخر هم بلبل زبانی اش بود ! چرا که معتقد بود در این فاصله یخ هایش آب شده است ! داریوش فرضیایی هم واقعاً بی شیله پیله و درست مانند بچه ها با صداقت رفتار می کند . حرف های کودکانه امیرمحمد است که شخصیتش را شیرین می کند و اصلا منعی در بزرگ نمایی فکر و ذهن ندارد و همه چیز را از دیدگاه کودکانه اش جواب می دهد . شاید هم از عمویش ( پورنگ ) یاد گرفته که کودک باشد و برای ورود به دنیای بزرگ تر ها عجله نداشته باشد . داریوش فرضیایی ( عموپورنگ ) هم تمام مدت نگران و مراقب امیرمحمد است و امیرمحمد هم واقعاً پورنگ را عموی خودش دانسته و عمو جون صدایش می زند . رابطه شان دقیقاً همانند جلوی دوربین است و به نظرم به همین خاطر است که موفقند چون برای بچه ها نقش بازی نمی کنند . همانی هستند که خارج از استودیو هستند . عموپورنگ و امیرمحمد یک الگوی شناخته شده و موفق و دوست داشتنی برای کودکان و نوجوانان هستند که در زندگی شخصی و اجتماعی شان هم واقعاً موفقند . برای این که بدانید در دنیای دو هنرمند محبوب بچه ها و تهیه کننده آنها چه می گذرد این گفت و گو را تا آخر بخوانید ! گفت و گو با مسلم آقاجانزاده ( تهیه کننده برنامه عموپورنگ و آقاجون سلیمون ) چرا کار کودک را انتخاب کردید ؟ کارم معلمی بود و دنیای بچه ها برایم بسیار ملموس ، به همین دلیل به سراغ این کار رفتم . پس از قبل علاقه ای به کار کودک نداشتید ، فقط چون در مسیرش افتادید ادامه دادید ؟ خیر . به هر حال اگر علاقه نداشتم که معلم نمی شدم ! تهیه کننده یعنی چی ؟ چه وظیفه ای دارد ؟ هماهنگی بین افراد از نظر مالی و ... برای شروع یک برنامه . کار شما چه شیرینی هایی دارد ؟ همین که کارمان پربیننده ترین برنامه کودک شده برای مان بسیاری شیرین است. چه چیزهایی باعث شد برنامه عموپورنگ 7 سال در اوج باشد ؟ حس وظیفه شناسی و دلسوزی عوامل و صمیمیتی که بین گروه وجود دارد . آقای مسلم آقاجانزاده در کار که موفق است ! در زندگی شخصی چه طور ؟ جایی خواندم مردم برای پول کار نمی کنند بلکه برای جایگاه اجتماعی فعالیت می کنند . وقتی آدم احساس کند که در کارش موفق است قطعاً می تواند از انعکاس این موفقیت در زندگی شخصی اش هم استفاده کند .

گفت و گو با مسلم آقاجانزاده ( تهیه کننده برنامه عموپورنگ و آقاجون سلیمون ) 

چرا کار کودک را انتخاب کردید ؟

 

  کارم معلمی بود و دنیای بچه ها برایم بسیار ملموس ، به همین دلیل به سراغ این کار رفتم .

 

  پس از قبل علاقه ای به کار کودک نداشتید ، فقط چون در مسیرش افتادید ادامه دادید ؟

 

  خیر . به هر حال اگر علاقه نداشتم که معلم نمی شدم !

 

  تهیه کننده یعنی چی ؟ چه وظیفه ای دارد ؟

 

  هماهنگی بین افراد از نظر مالی و ... برای شروع یک برنامه .

 

  کار شما چه شیرینی هایی دارد ؟

 

  همین که کارمان پربیننده ترین برنامه کودک شده برای مان بسیاری شیرین است.

 

  چه چیزهایی باعث شد برنامه عموپورنگ 7 سال در اوج باشد ؟

 

  حس وظیفه شناسی و دلسوزی عوامل و صمیمیتی که بین گروه وجود دارد .

 

  آقای مسلم آقاجانزاده در کار که موفق است ! در زندگی شخصی چه طور ؟

 

  جایی خواندم مردم برای پول کار نمی کنند بلکه برای جایگاه اجتماعی فعالیت می کنند . وقتی آدم احساس کند که در کارش موفق است قطعاً می تواند از انعکاس این موفقیت در زندگی شخصی اش هم استفاده کند .

تا به حال وسوسه نشده اید که مجری گری را هم تجربه کنید ؟

 

  خیر ، کلمه مجری در لاتین به معنای ستاره است . معتقد هستم برای مجری بودم باید خاص بود . اگر معمولی باشی یک دوره می آیی و ماندگار نیستی .

 

  خیلی ها معتقدند برنامه موفق را باید در اوج به پایان رساند تا در ذهن مخاطبانش خاطره خوش باقی بگذارد شما چنین اعتقادی ندارد ؟

 

  اگر احساس کنیم منحنی رشد برنامه در حال متوقف شدن است این کار را خواهیم کرد و معتقدم تا وقتی انگیزه و تلاش داشته باشیم این اتفاق نخواهد افتاد . بچه ها پورنگ را پذیرفته اند و برنامه جا افتاده و جالب این که خودشان اسم عمو را روی پورنگ گذاشته اند . برنامه پربیننده ترین برنامه سازمان است ، حالا به نظر شما درست است که برنامه را رها کنیم و برویم تا خاطره خوش در ذهن مخاطب بماند ؟

 

  ویژگی  های یک برنامه برای جذب مخاطب چیست ؟‌

 

  اول شناخت . یعنی همان مخاطب شناسی و بعد مشخص بودن اطلاعاتی که می خواهد به مخاطب انتقال بدهد و خب در این میان رنگ و نور و موزیک هم بی تاثیر نخواهد بود .

 گفت و گو با داریوش فرضیایی

( عموپورنگ )

 

  عموپورنگ چه چیزی داشت که آن قدر محبوب شد ؟

 

  سؤال تان در حین ساده بودن بسیار مشکل است . عموپورنگ کسی بود مثل تمام آدم ها که سعی کرد توانایی خودش را در قالب کار کودک متجلی کند و نشان بدهد حرفی برای گفتن دارد و این که حالا چه ویژگی هایی باعث شد این طور که شما می گویید محبوب شوم ، باید مخاطبان بگویند ...

 

  آیا علاقه تان به کار کودک ذاتی بود ؟

 

  بله زمانی که دبیرستان بودم تخیلاتم کودکانه بود . در تخیل ، یک دنیای فانتزی کودکانه ترسیم می کردم و در آن بازی و حتی کارگردانی هم می کردم . خواهرم را در اتاقی نگه می داشتم و برایش فیلم بازی می کردم و او با این فیلم من می خندید و گریه می کرد ! خلاصه همیشه دنبال این بودم که خاص باشم .

 

  حالا خاص بودید یا نه ؟

 

  بله . خیلی رک بگویم نیروی جاذبه ام بیشتر از دافعه ام بود . جالب این که در آخرین روز مدرسه به معلم هایی که دوست شان داشتم نامه می نوشتم که آیا من تابستان شما را خواهم دید ؟ و با معلم ها در ارتباط بودم . خب این به جذابیتم کمک می کرد ...

 

 وقتی شما معلم باشی و در کلاس درس بچه ای به شما گل بدهد چه احساسی پیدا می کنید ؟

 

  از دیدگاه خودتان در جایگاه فعلی ، وقتی این محبت ها زیاد از حد شوند کلافه کننده نیستند ؟

 

  اگر بگویم نه دروغ است . اعصاب مان خرد نمی شود ولی خسته می شویم و نمی توانیم پاسخ گو باشیم .

 

  به وبلاگ های که طرافداران تان برای تان ساخته اند سر زده اید ؟

 

  زیاد در اینترنت وقت صرف نمی کنم ولی این وبلاگ ها را دیده ام . اینترنت دنیایی است مجازی که ای کاش برای خوب بودن از آن استفاده کنیم . خب کارشان خوشایند است ولی من موافق این کارها نیستم .

 

  به نظرم بچه ها و طرفدارانتان باید وقت شان را بیشتر روی بالا رفتن اطلاعات خودشان بگذارند ...

 

  دقیقاً ! از طرفی فکر می کنم این ها در مورد من چه فکری می کنند و این که چرا همه چیزشان من هستم . خیلی از واقعیت ها را نباید از دست بدهند . به نظرم می شود از اینترنت استفاده های مهم تری کرد . البته من زحمات شان را نادیده نمی گیرم ولی بهتر است از فضای اینترنت بیشتر استفاده شود . مسایل خصوصی زندگی من نباید دغدغه بچه ها باشد سعی کنند از این فضا برای رشد فکری یکدیگر استفاده کنند و فقط مختص من نباشد .

 

  برای رسیدن به این مرحله از زندگی تان که اسمش را موفقیت می گذاریم مراحل سختی را طی کردید ؟

   من اسم شکست هایی را هم که خورده ام ، موفقیت می گذارم چرا که تلاشم را پشت بند شکست داشته ام و آن شکست تجربه ای شد برای موفقیت های بیشتر و دراز مدت .   شما فکر کردید عموپورنگ به همین سادگی عموپورنگ شد ؟ می دانید چه قدر پشت درهای بسته ماندم ؟ با صداقت می گفتم می توانم و کسی باور نمی کرد !

  به هر حال خوشحالم که شکست های اولیه را تحمل کردم چرا که تحمل شان موفقیت به دنبال داشت . نمی خ واهم شعار بدهم واقعا مدیون خدا و دعای خیر پدر و مادرم هستم .

 حالا به آن موفقیت که مدنظر داشتید رسیده اید ؟

 

  بله . موفق هستم و به این موفقیت می بالم و برای رسیدن به موفقیت های بعدی تلاشم را خواهم کرد .

 

  آرام بخش ترین کاری که در لحظات غم و اندوه انجام می دهید چیست ؟

 

  آن زمانی که خیلی غمگین هستم و احساس تنهایی شدید دارم با خدای خودم درد دل می کنم و این طوری خودم را تسکین می دهم .

 

  تنها آرزوی قلبی عموپورنگ چیست ؟

 

  داشتن یک زندگی سالم و آرام . طوری که هیچ دغدغه ای نداشته باشم و هیچ چیز نتواند مرا غمگین سازد : زندگی سالم یعنی زندگی ای که در آن بتوانی مشکلات را تحمل کنی به عبارتی در این مسیر خدا را فراموش نکنی . این ها چیزهایی است که در دراز مدت و با بالا رفتن سن آدم ها دستگیرشان می شود .

 

  همین الان کودک درون عموپورنگ در چه حال است ؟

 

  خیلی خوب ، سرحال و سرزنده چون از پخش یک برنامه موفق آمدیم و هر وقت که برنامه با روز قبل متفاوت باشد هم خودم و هم کودک درونم سرحال هستیم .

 

  انتقاد را می پذیرید ؟

 

  اگر از سر بعض و کینه نبوده و صادقانه و عملی و مدبرانه باشد حتما می پذیرم .

 

  قرار نیست عموپورنگ را در فیلم ها و سریال ها ببینیم ؟

 

  من آدمی هستم که سرم در لاک خودم است . گفتم که خاص هستم یعنی کودکم ، و خیلی از رفتارها را نمی توانم تحمل کنم . فضای برنامه خودمان را ترجیح می دهم چرا که یک دل و یک صدا هستیم و این صمیمیت جای دیگری نیست و اگر باشد هم رسمی تر است . شما گفتی خب کار کودک بازی کن ولی افراد کودک نیستند ! همه بزرگسالند که کار کودک می سازند ولی ما در برنامه خودمان همه واقعاً کودک هستیم و کودکانه .

 

  هدف عموپورنگ از اجرا چیست ؟

   سؤال جالبی است ! از تهیه کننده که پرسیدید داشتم فکر می کردم این هدف چه جالب است !

  هدف من این است که کاری کنم تا ماندگار شوم طوری که وقتی پیر شدم بچه های الان که بزرگ شده اند عموپورنگ هنوز در خاطرشان باشد . برای این هدف از الان تلاش می کنم تا بذری که الان می کارم آن زمان برداشت کنم .

 

  در زمان کودکی و نوجوانی تان قهرمانان زندگی تان چه کسانی بودند ؟

 

  ناظم مدرسه مان را که الان سمتی در جام جم دارند ، خیلی دوست داشتم . ایشان تصور نمی کردند من روزی وارد این عرصه بشوم . خانم رضایی ( مجری ) را هم خیلی دوست داشتم .

 

  از دیدگاه عموپورنگ ، بچه های خواننده کودک و نوجوان موفقیتی ما ، چه ویژگی هایی دارند که به آنها موفق می گوییم ؟

 

  خب مطمئناً یک الگوی موفق هستند . بچه موفق بچه ای است که بازیگوشی کند ، بازی کند ولی درسش را هم به موقع بخواند . همیشه هم سعی کند کارهای جدید و تازه انجام بدهد و پدر و مادرش از او راضی بوده و دوستش داشته باشند و از همه مهم تر بچگی کنند . من از بچه هایی که گنده گنده حرف می زنند و می خواهند ادای بزرگ تر ها را در بیاورند خوشم نمی آید چون دیگر بچه نیستند .

 

  بچه های خجالتی و کم رو چه کار کنند که دیگر خجالتی نباشند ؟

 

  باید بیشتر در اجتماع باشند و مسوولیت به عهده بگیرند و با افرادی که فکر می کنند می توانند تاثیر مثبت روی شان داشته باشند معاشرت کنند .

 

  یک جمله در مورد موفقیت :

 

  موفقیت رویا نیست بلکه حقیقتی است که با تلاش و اراده به دست می آید .

 به امید موفقیت همه خوانندگان عزیز

عموپورنگ

 

نویسنده : داریوش فرضیایی ; ساعت ۱:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٦به نظرتان خوش شانس ترین فرد سال ۸۶ چه کسی بود ؟

 

از خودش بپرسید

بهترین فیلمی گه درسال ۸۶ دیدید ؟

نگاتیو

بهترین و بد ترین خبری که در سال ۸۶ شنیدید ؟

بهترین : چهار دفعه به مشهد رفتن

بد ترین : از دست دادن یکی از دوستان

بهترین عیدی را که گرفتید چه بود و از چه کسی ؟

تخم مرغ رنگی

به نظر شما بهترین هنر مند و ورزشکار سال چه کسی بود ؟

همه هنر مندان و ورزشکاران خوب بودند چون برای بهتر شدن تلاش کردند

در چهار شنبه سوری چه می کنید ؟

مطمئنا آتیش به پا می کنم نترسید منظورم روشن کردن یک شمع است

از سال موش شناختی دارید ؟

نه .ولی از موش بدم می یاد و می ترسم

مایلید برنامه تحویل سال را کدام مجری اجرا کند ؟

فرزاد جمشیدی

سال تحویل کجایید ؟

اگر برنامه نداشته باشم خانه کنار مادرم چون بهترین جای دنیا ست

بهترین سین ؟

سلامتی

هنگام سال تحویل چه دعایی می کنید ؟

سلامتی و شفای بیماران

اولیین کسی که دوست دارید در سال ۸۷ ببینید ؟

خانواده ام

قصد سفر دارید ؟ به کجا ؟

اگر پیش بیاد و و قت شود به هند

تا حالا ا زهنرمند یا ورزشکاری عیدی گرفتید ؟( چه چیزی و از چه کسی ؟)

خیر .الحمد ...... نگرفتم .

شعر یا ضرب المثل در مورد موش ؟

دیوار موش داره .موش هم گوش داره

سیزده بدر چه می کنید ؟

مطمئنا برنامه زنده و پیش بچه ها

یک دروغ سیزده بگویید ؟

روزتولد من سیزده بدر اول مرداد است

در نوروز امسال جای چه کسانی خالی است ؟

کسانی که پارسال در بین ما بودند و حالا نیستند .مخصوصا برادرم و دوستانم

بهترین روز زندگی ؟

اول مرداد

بهترین دوست ؟

مادر و پدرم

بهترین آرزو ؟

فقط و فقط و فقط از خدا دور نشوم

نویسنده : داریوش فرضیایی ; ساعت ۱:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٦ 

عید نوروز بر همه شما دوستان عزیز مبارک باد

            

                              

سالی سرشار از موفقیت در پیش داشته باشید


 

ضمنا دوستان عزیز دوباره تکرار می کنم که این وبلاگ ها متعلق به سایت عمو

می باشد.

در طراحی جدید سایت www.amoo.ir تبلیغات این وبلاگ را خواهید دید

نویسنده : داریوش فرضیایی ; ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٦